7. Europsko para taekwondo prvenstvo 2018 Plovdiv (Bugarska)

14. lipnja 2018., Author: Para taekwondo

Hrvatska para taekwondo reprezentacija u sastavu Biserka Sambol, Domagoj Vujčić, Zdravko Krešić, Leon Božo Škravan, Emanuela Palić i Edi Karadžić uz trenericu i izbornicu Martinu Peranović, vođu tima i direktora HPTS-a Vladu Požežanca i asistenta Kristijana Škravana, nakon ostvarenih kriterija nastupila je na 7. Europskom para taekwondo prvenstvu u bugarskom Plovdivu, 10.lipnja 2018.
Reprezentacija se vraća u Hrvatsku bogatija za četiri medalje u tehničkim disciplinama što je novi povijesni uspjeh mlade reprezentacije.
Broncu su osvojili Biserka Sambol u kategoriji P20F-o30 te Domagoj Vujčić i Zdravko Krešić u kategoriji P20M-o30.
U borbenim disciplinama nastupili su Edi Karadžić i Emanuela Palić. Emanuela se uspjela plasirati u borbu za medalju no izgubila je borbu od aktualne nositeljice, prve na svjetskoj rang listi. Time se plasirala na 5.mjesto.
Zlatnu medalju osvojio je naš Leon Božo Škravan čime je postao europski prvak u kategoriji P33M-u30. Čestitamo cijelom timu na izvrsnom nastupu i osvojenim plasmanima!